Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noni-dar z přírody

13. 2. 2007
MUDr. Dana Chvátalová

Noni-dar z přírody


Léčivé účinky tropické rostliny Morinda citrifolia, lidově noni, a její příznivý vliv na zdraví i nemoci jsou známé více jak 2000 let.
Noni džus, který se získává z noni rostoucí na Tahiti, obsahuje více jak 200 přírodních látek a velmi důležitou látku proxeronin, nezbytnou pro správnou funkci našeho těla. Noni si zaslouží pozornost, nebo. složky, které obsahuje, významně přispívají k ochraně lidského organismu před vznikem závažných chorob a pomáhají při léčení již vzniklých onemocnění.

U zdravého člověka zlepšuje celkovou tělesnou kondici, odstraňuje negativní vliv stresu a příznaky stárnutí, zlepšuje pokožku, vlasy a nehty. Je vynikajícím prostředkem v prevenci rakoviny, u kardiovaskulárních, kožních a infekčních onemocnění. Upravuje funkci imunitního systému a podporuje odbourávání tuků. Jeho kvalita, účinnost a bezpečnost byla potvrzena výzkumem a lékařskými klinickými studiemi.

Léčivé účinky tropické rostliny Morinda citrifolia, lidově noni, a její příznivý vliv na zdraví i nemoci jsou známé více jak 2000 let. Noni džus, který se získává z noni rostoucí na Tahiti, obsahuje více jak 200 přírodních látek a velmi důležitou látku proxeronin, nezbytnou pro správnou funkci našeho těla. Noni si zaslouží pozornost, nebo složky, které obsahuje, významně přispívají k ochraně lidského organismu před vznikem závažných chorob a pomáhají při léčení již vzniklých onemocnění. U zdravého člověka zlepšuje celkovou tělesnou kondici, odstraňuje negativní vliv stresu a příznaky stárnutí, zlepšuje pokožku, vlasy a nehty. Je vynikajícím prostředkem v prevenci rakoviny, u kardiovaskulárních, kožních a infekčních onemocnění. Upravuje funkci imunitního systému a podporuje odbourávání tuků. Jeho kvalita, účinnost a bezpečnost byla potvrzena výzkumem a lékařskými klinickými studiemi.

Část obecná:
Co je noni, její složení - Dr.Heinicke a xeroninový systém - Proč je noni účinná - Tahitský noni džus - Některé vědecky dokumentované stavy (onemocnění), u kterých byla úspěšně noni podávána - Dávkování tahitského noni džusu

Část speciální:
Noni a vleklá bolest, zažívací systém, játra, žlučník, rakovina revmatické nemoci a noni - Noni, vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, mozková mrtvice a noni - Noni a menstruační obtíže - Noni a imunitní systém - Noni a onemocnění dýchacích cest - Ledviny a noni - Únavový syndrom a noni- Roztroušená skleróza a noni - Cukrovka a noni- Parkinsonova choroba a noni - Kožní nemoci a noni - Sportovci a noni - Deprese a noni - Tělesná hmotnost a noni - Užívání noni k zachování zdraví