Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reiki

26. 8. 2006

Slovo reiki se dá překládat jako univerzální životní energie. Indové ji nazývají prána, Číňané čchi, Japonci ki. Přichází z vesmíru a je všude kolem nás. Vymyká se veškerým měřitelným kritériím a nedá se vysvětlit žádným známým přírodovědeckým postupem.

Léčení přenosem vesmírné životní energie

Doktor Mikao Usui, japonský theolog, o němž je tento systém nazván, objevil po dlouholetém intenzivním hledání toto zapomenuté umění, umění jak léčit přenosem vesmírné životní energie, ve spisech jednoho z Buddhových žáků. Stalo se to koncem minulého století v jednom buddhistickém klášteře. Po následném jedenadvacetidenním půstu a meditaci mu bylo Bohem uděleno zasvěcení do tohoto umění. Od této chvíle měl Dr. Usui schopnost přenášet energii i vzbudit tuto schopnost u jiných. Přes jeho přímé duchovní následníky se reiki dostalo i na západ.

 

Schopnost pracovat s reiki je dána každému člověku. Kdo jde životem otevřený přírodě a světu, ten ví, že na jeho pocity, chování, ale i na jeho zdravotní stav působí celá řada běžně nevysvětlitelných a nepochopitelných vlivů. Abychom však mohli reiki prakticky používat pro sebe či pro druhé, je třeba otevřít určité oblasti našeho těla a naší duše. Toto otevírání se děje zasvěcením, prováděným tradičně vyškoleným mistrem reiki.